POLONISTYCZNE

Uczennica klasy IA XVIII LO
Joanna Kowalczyk
otrzymała nagrodę główną
w XXXII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Józefa Czechowicza i Juliana Tuwima
oraz wyróżnienie w etapie ogólnopolskim.


Uczennica klasy IA LO Joanna Kowalczyk otrzymała wyróżnienie w 17 Jesiennym Konkursie Recytatorskim
„Mimozami jesień się zaczyna – literacki obraz zmienności świata” zorganizowanym przez Centrum Kultury w Lublinie.
Joanna reprezentowała również XVIII LO na Festiwalu „Pieśni powstania styczniowego” 6.11.2013r (zdjęcia w galerii)


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

W VIII Konkursie  Poezji A. Mickiewicza wyróżnienie otrzymała uczennica kl. IV Aleksandra Martyna, której opiekunem była pani Anna Ciebień.

W VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Ortografia bez tajemnic”, dla ucz. kl. II – III szkół podstawowych,  II miejsce zajęła uczennica kl. III SP Magdalena Dalmata, a III miejsce ucz. kl. II a – Wiktoria Zabielska.

Finalistą  Lubelskiego Konkursu Ortograficznego  został Daniel Strzelecki – ucz. kl. VI b, uczeń pani Małgorzaty Kulczyckiej.

W Wojewódzkim Konkursie „ŚWIĘTY MAKSYMILIAN MARIA KOLBE  WZOREM DLA NAS WSPÓŁCZESNYCH” wyróżnienie w kategorii Wiersz związany tematycznie z życiem i twórczością św. Maksymiliana Kolbego otrzymała uczennica klasy IIB XVIII LO Ewelina Saczek.


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

Uczennica klasy IB XVIII LO – Ewelina Saczek, została laureatką Miejskiego Konkursu Poezji i Prozy Anny Kamieńskiej organizowanego przez Bibliotekę im. H Łopacińskiego w Lublinie. Opiekunem uczennicy jest pani Joanna Kurlej.

W Wojewódzkim Konkursie Karaoke organizowanym przez Bursę Międzyszkolną nr 2 w Zamościu Mariola Huszał z klasy IIA LO zajęła III miejsce.


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

19 kwietnia 2010 roku po raz czwarty odbyły się w ZSO nr 2 „Spotkania z poezją” pod kierunkiem pani Elżbiety Frant. Uczniowie naszej szkoły recytowali swoje wiersze. Zostały one wydane w tomiku „Nasze wiersze”, który otrzymał każdy twórca.

Trójka uczniów naszego liceum: Łukasz Flis, Adrian Matyś i Justyna Reut, otrzymała wyróżnienia za udział w międzynarodowym konkursie 2010 „Spotkania z Europą Wschodnią”  zorganizowanym przez władze Landu Nadrenii Westfalii. Opiekunem uczniów była pani Grażyna Wójcik-Josicz.

W konkursie zorganizowanym przez lubelski oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów i Lubelskie Centrum Edukacji Zawodowej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty  na przygotowanie prezentacji multimedialnej poświęconej życiu i twórczości Juliusza Słowackiego „Słowacki wielkim poetą był”  wyróżnienie zdobył uczeń klasy IIa Adrian Matyś. Praca została przygotowana pod kierunkiem p. Joanny Kurlej i Iwony Kowalik.


 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2006/2007

W konkursie międzyszkolnym „ROZUMIEM, CO CZYTAM” najlepsze wyniki uzyskali:
III miejsce – Karolina Zielińska (uczennica klasy III b, wychowawczyni – pani Katarzyna Maj)
wyróżnienie -Klaudia Miedzińska (uczennica klasy III a, wychowawczyni – pani Teresa Bielak)
Gabriela Zakrzewska (uczennica klasy III b, wychowawczyni – pani Katarzyna Maj)


 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2005/2006

W konkursie międzyszkolnym  „CHCĘ PISAĆ BEZBŁĘDNIE” najlepsze wyniki uzyskali:
II miejsce – Wiktor Małyska (klasa II a, wychowawczyni – pani Teresa Bielak)
II miejsce – Paulina Garbarz (klasa II b, wychowawczyni – Katarzyna Maj)

W konkursie międzyszkolnym „ROZUMIEM, CO CZYTAM” najlepsze wyniki uzyskali:
III miejsce – Michał Grendysz i Justyna Myka (uczniowie klasy III a, wychowawczyni – pani Alina Kaczanowska)
III miejsce – Karolina Banach (uczennica klasy III b, wychowawczyni pani Anna Kardas-Wójtowicz)
wyróżnienie -Jakub Filipiak (uczeń klasy III b, wychowawczyni pani Anna Kardas-Wójtowicz)


 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2004/2005

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

nagrodzeni uczniowie:
I MIEJSCE:   Michał Grendysz – klasa II „a”
I MIEJSCE:   Jakub Filipiak   – klasa II „b”
II MIEJSCE:  Katarzyna Dudek – klasa III „a”
II MIEJSCE:  Milena Zielińska -klasa III „b”


Archiwa