PLASTYCZNE

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2014/2015


Osiągnięcia plastyczne uczniów:

  • Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Nauczyciel i jego praca” –
    – nagrodę zdobyła Wiktoria Łagowska (kl. VI)
  • XXIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Moje Boże Narodzenie” –
    – nagrodę zdobyła Martyna Makarewicz (kl. VI)
    – wyróżnienie otrzymała Wiktoria Szczęśniak (kl. VI)
  • Konkurs plastyczny i fotograficzny pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty „Klasztor w sercu miasta” –
    – nagrodę zdobyły: Wiktoria Łagowska (kl. VI) i Kinga Rozwała (kl. VI absolwentka)
    – wyróżniono udziałem w wystawie pracę Wiktorii Szczęśniak (kl. VI)

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2013/2014


Osiągnięcia plastyczne uczniów:

  • X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
    „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Juliana Tuwima” –
    – nagrodę zdobyła Oliwia Sawa (kl. V)
    – wyróżnienie otrzymała Wiktoria Szczęśniak (kl. V)
  • V Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Kocie Sprawy” –
    – nagrodę zdobyła Martyna Makarewicz (kl. V)
  • Konkurs Plastyczny „Lublin w kolorach”
    organizowany przez Kancelarię Prezydenta Miasta Lublin –
    – wyróżnienie otrzymała Wiktoria Łagowska (kl. V)

Osiągnięcia plastyczne:

  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „MOJA RODZINA”
    – nagrodę zdobyła Martyna Makarewicz (kl. V)
  • XXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Moje Boże Narodzenie”
    – wyróżnienie otrzymała Wiktoria Szczęśniak (kl. V)
  • Konkurs plastyczny i fotograficzny  pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty  „Klasztor w sercu miasta”
    – nagrodę za fotografie zdobyły: Jolanta Czarnecka  (kl. IIc LO) i Angelika Kowalczyk (kl. IIc LO)

Uczennica naszego liceum kl IA Paulina Cerling otrzymała nagrodę w XI Międzynarodowym konkursie plastycznym dzieci i młodzieży „tęczowy kalendarz”. Poniżej prezentujemy nagrodzoną pracę

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Osiągnięcia plastyczne:

  • Konkurs plastyczny „Klasztor w sercu miasta” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
    – nagrodę zdobyła  Natalia Skrzypczak (kl. V)
    – wyróżnienie otrzymała Maja Lisiewicz (kl. V)
  • XXI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Moje Boże Narodzenie”
    – nagrodę zdobyła Wiktoria Szczęśniak(kl. IV )
    – wyróżnione udziałem w wystawie zostały prace: Wiktorii Łagowskiej (kl. IV), Magdaleny Bachórz (kl. V), Weroniki Żmudy (kl.VI)
  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „PARKI NARODOWE W POLSCE oraz GATUNKI ZWIERZĄT I ROŚLIN CHRONIONYCH”:
    – nagrody zdobyły: Wiktoria Łagowska (kl. IV) i Ewelina Włodarczyk (kl. IV)
  • OGÓLNOPOLSKI KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY„SZLAKIEM ORLICH GNIAZD”:
    – wyróżnienie: Wiktoria Łagowska (kl. IV) Aleksandra Sokołek (kl. IV)

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

W Konkursie Plastycznym „DOBRY PASTERZ WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE” I miejsce zajęła nasza uczennica Justyna Turlewicz (kl. Vb), a wyróżnienie otrzymała Emilia Jastrzębska (kl. VIa). Opiekunem uczennic była pani Jolanta Staniak.

W Konkurs plastyczny „Kreska”  wyróżnienie otrzymały uczennice kl. III SP: Magdalena Dalmata i Klaudia Ozyp, których opiekunem była  p. Anna Kardas – Wójtowicz.

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla klas I szkoły podstawowej „BUKIET WIOSENNYCH KWIATÓW”  I miejsce zdobyły nasze uczennice: Julia Skoczylas (kl. Ia), której opiekunem była pani Małgorzata Czajka oraz Daria Dawidek (kl. Ib), której opiekunem była pani Bożena Krzowska.

W XI  Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci  „MOJA RODZINA”  wyróżniono prace  Wiktorii Figiel i Natalii Sikorskiej z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 11. Opiekunem nagrodzonych uczennic jest pani Bożenna Bielska.

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „OBECNOŚĆ BOGA W PRZYRODZIE”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Lublinie, uczennice: Natalia Pykało i Natalia Badach otrzymały wyróżnienia. Opiekunem uczennic była pani Jolanta Staniak.

W Międzyszkolnym Konkursie „BOMBKA BOŻONARODZENIOWA”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 42 w Lublinie i Parafię św. Wojciecha, wyróżnienie otrzymała uczennica klasy Vb Agata Wrona. Opiekunem uczennicy była pani Jolanta Staniak.

W XX WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM I LITERACKIM „MOJE BOŻE NARODZENIE” nagrodę otrzymała uczennica klasy III Szkoły Podstawowej nr 11 Wiktoria Szczęśniak, a wyróżnienie Martyna Makarewicz (kl. III). Opiekunem nagrodzonych uczennic była pani Bożenna Bielska.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Twórczości plastycznej „Dziecko i pies”. Wśród nagrodzonych  znalazła się pracaAlicji Krawczyk. Ponadto kwalifikację do wystawy pokonkursowej uzyskali: Adam Marciniak, Michał Łaciński, Patrycja Skrzypczak i Natalia Falkowicz. Opiekunem nagrodzonych uczniów była pani Bożenna Bielska.

 


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

W XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „W KRAINIE MROZU I ŚNIEGU”  wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Flis, Karolina Pardyka, Wiktoria Szczęśniak  Aleksandra Sokołek

W X Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci „Moja Rodzina”  wyróżniono prace Dominiki Krysy i Zuzanny Szafranek.

W XII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „Dziecko i pies” wyróżnienia otrzymały: Natalia Falkowicz, Magdalena Siebielec, Alicja Krawczyk, Dominika Krysa, Klaudia Miedzińska.

W XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Moje miasto – moja miejscowość” nagrodę otrzymał Michał Łaciński.

W XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Boże Narodzenie”  nagrodzono pracę Justyna Sachar, a wyróżniono prace Natalii Falkowicz i  Zuzanny Szafranek


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

W konkursie plastyczno-fotograficznym „Cztery pory roku w Lublinie”, organizowanym przez Dom Kultury „Bronowice”,  I nagrodę otrzymała Jolanta Ogórek (kl. I c), a wyróżnienie Agata Rzucidło (kl. I c).

W Konkursie plastycznym „KLASZTOR W SERCU MIASTA”  nagrody  zdobyły uczennice:
Maja Lisiewicz (kl. II a) i Weronika Cyranka (kl. VI b)

W XI MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ „DZIECKO I PIES”  nagrodzone zostały uczennice klasy V a:
Dominika Krysa i Amanda Psionka.

 


 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2008/2009

 

W Konkursie plastycznym „LUBIĘ SIĘ BAWIĆ”  II miejsce uzyskała Magdalena Siebielec (klasa I b), III miejsce zajął
Jakub Guz (klasa I a). Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Figiel (klasa I a).

W Konkursie plastycznym organizowanym przez Caritas pod hasłem „Miłosierdzie” wyróżnienia otrzymały dwie uczennice z kl. IV a- Justyna Sachar i Katarzyna Golec.

 

W IX Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci  „MOJA RODZINA”  nagrodę specjalną zdobyła Dominika Krysa. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Aleksandra Golec.

Laureatkami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  „ILUSTRACJE DO WIERSZY J. CZECHOWICZA I Z. HERBERTA” zostały Klaudia Miedzińska i Patrycja Czerw. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Waś, Sylwia Kowalik, Dorota Pardyka i Karolina Zielińska.

W VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „MOJE MIASTO – MOJA MIEJSCOWOŚĆ”  nagrodę zdobyła Patrycja Czerw.

W XXXI Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „KRAJOBRAZ POLSKI – TRADYCJE, WSPÓŁCZESNOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ” wyróżnienia otrzymały Klaudia Waś i Katarzyna Śniadkowska.

W XVII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „MOJE BOŻE NARODZENIE”  nagrodę zdobyła Justyna Sachar.

W Konkursie plastycznym „KLASZTOR W SERCU MIASTA” nagrodę  zdobyła Kinga Górska, a wyróżnienie otrzymała Patrycja Sidelnik.

 


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2007/2008

W XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „MOJE BOŻE NARODZENIE”  nagrodę zdobyła Karolina Banach.

W Konkursie plastycznym „KLASZTOR W SERCU MIASTA”  I miejsce zdobyła Karolina Banach, a wyróżnienie otrzymała Patrycja Sidelnik.

Nasze uczennice wzięły udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ILUSTRACJE DO WIERSZY J. CZECHOWICZA I Z. HERBERTA”.  Nagrodę zdobyła Kinga Górska, a wyróżnienie otrzymała Patrycja Sidelnik.

Laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „BOHATEROWIE UTWORÓW H. SIENKIEWICZA”  zostały: Klaudia Miedzińska, Adrianna Prokop, Patrycja Sidelnik i Katarzyna Śniadkowska.Wszyscy uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w konkursach plastycznych są uczniami pani Bożenny Bielskiej.

 


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2005/2006

W konkursie plastycznym dla uczniów szkół lubelskich pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina „Klasztor w sercu
miasta” I miejsce zdobyła Patrycja Sidelnik (klasa IV „a”),  a III miejsce – Marek Woliński (klasa III „a” LO).
Prace były eksponowane na wystawie w Bazylice Ojców Dominikanów.

W XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moje Boże Narodzenie”
nagrodę zdobyła Agata Figiel (klasa IV „a”), a prace Patrycji Sidelnik i Małgosi Obary (klasa IV „a”) otrzymały
wyróżnienia.

 


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2004/2005

„MOJA WIZJA LUBLINA W TRZECIM TYSIĄCLECIU” (konkurs międzyszkolny):

nagrodzeni uczniowie:
I NAGRODA:        Patrycja Sidelnik – klasa III „a”
WYRÓŻNIENIE:  Małgorzata Obara – klasa III „a”

„ILUSTRACJA DO WIERSZY JÓZEFA CZECHOWICZA I ADAMA MICKIEWICZA” (konkurs ogólnopolski):

nagrodzeni uczniowie:
I NAGRODA:     Ewelina Kalbarczyk – klasa V „b”
III NAGRODA:   Aleksandra Różycka – klasa V „b”
III NAGRODA:   Marek Woliński – klasa II „a” LO
WYRÓŻNIENIE: Katarzyna Marciniak – klasa II „a” LO

„MOJE BOŻE NARODZENIE” (konkurs wojewódzki)

nagrodzeni uczniowie:
Patrycja Sidelnik – klasa III „a”
Magda Jóźwik – klasa III „a”
Marta Dudzińska -klasa VI „a”


Osiągnięcia plastyczne uczniów ZSO nr 2 uzyskane w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych

1999 rok

  • Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Twórczość plastyczna dzieci młodzieży inspirowana poezją J. Czechowicza i J. Słowackiego” –

o       Nagroda : Wojciech Patronowicz

o       Wyróżnienie : Renata Krzos, Magdalena Pliszka

  • IV Wojewódzki Konkurs Graficzny –

o       Nagroda : Anna Bodajko, Magdalena Próchniak

o       Wyróżnienie: Dorota Szajnóg (LO)

  • XXIII Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Krajobraz Polski” –

o       Nagroda : Wojciech Patronowicz

  • Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Utwory J. Słowackiego plamą barwną i kreską malowane” –

o       Nagroda : Iwona Hawryło (LO)

o       Wyróżnienie : Magdalena Gałas

  • VIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie” –

o       Nagroda : Ewelina Wodyk

o       Wyróżnienie : Justyna Tatara

2000 rok

  • Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Twórczość plastyczna dzieci i młodzieży inspirowana poezją J. Czechowicza i J.Lechonia” –

o       Wyróżnienie : Justyna Tatara

  • V Wojewódzki Konkurs Graficzny –

o       Nagroda : Ewelina Drozd, Ewelina Polesiak, Sylwia Próchniak

o       Wyróżnienie : Angelika Jakubczak, Jagoda Furmaniak, Łukasz Bojanowski, Małgorzata Tuszewska, Aleksandra Kazimierczak (LO), Iwona Kołodziej (LO), Patrycja Kostecka (LO), Katarzyna Zięba (LO)

  • IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie” –

o       Wyróżnienie : Katarzyna Ostrowska, Wojciech Patronowicz

2001 rok

  • Ogólnopolski Konkurs Młodych Artystów „Moje marzenia o lataniu” –

o       III miejsce : Magdalena Robak

  • Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Twórczość plastyczna dzieci i młodzieży inspirowana poezją J.Czechowicza i Z. Herberta „ –

o       Nagroda : Ewelina Wodyk, Anna Witkowska (LO), Olga Grzesiak (LO), Katarzyna Cąbrzyńska (LO), Agata Suska (LO), Krzysztof Potębski (LO)

o       Wyróżnienie : Patrycja Cywińska, Rafał Adamczuk (LO), Kamila Tokarzewska (LO), Katarzyna Wilczek (LO), Piotr Tkaczyk (LO)

  • Europejski Konkurs Szkolny „ Europa w szkole” etap wojewódzki –

o       Nagroda : Ewelina Drozd (LO)

  • VI Wojewódzki Konkurs Graficzny –

o       Nagroda : Karolina Grodzicka

o       Wyróżnienie : Rafał Adamczuk (LO), Ewelina Drozd (LO), Bożena Szczęsna (LO), Anna Głowala (LO), Katarzyna Janik (LO), Olga Barczak (LO), Katarzyna Miciuła (LO)

  • X Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie” –

o       Nagroda : Marta Dudzińska

o       Wyróżnienie : Dorota Karbowiak

2002 rok

  • I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza  i Czesława Miłosza” –

o       Nagroda : Dorota Karbowiak, Olga Grzesiak (LO), Patrycja Dziubińska (LO)

·    XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie” –

o       Wyróżnienie: Marta Dudzińska

2003 rok

·         II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i W. Szymborskiej –

  • Nagroda: Wojciech Jasiński, Adrian Piłat
  • Wyróżnienie: Diana Hossien (LO), Olga Grzesiak (LO), Patrycja Dziubińska (LO)

·    IX Międzynarodowy Konkurs Sztuki Dziecka – temat: „Martwa natura w malarstwie i grafice” –

  • Do etapu międzynarodowego wytypowano prace Aleksandry Drozd (LO), Olgi Grzesiak (LO)

·    XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie” –

o          Nagroda: Patrycja Sidelnik

 

 

 


Archiwa